Klubtörténet

 1941.  A klubot 1941-ben alapították, Székesfehérvári Vadásztölténygyár SK néven Az egyesület a város színeit, a piros-kéket választotta.

 1942.  November 21-én, díszközgyűlésen, alakult meg „hivatalosan” a klub. Az alapító okiratba bekerült – kissé kacifántos – neve: Székesfehérvári MOVE Vadásztölténygyár Sport és Kultur Egyesület lett. A VSK benevezett az 1942-43-as megyei bajnokságra, első mérkőzését a Móri Bányász ellen játszotta, és győzött 6:4-re.

 1955.  A világ akkori legjobb csapata, a magyar válogatott játszott a Vadásztölténygyári Vasas ellen a Berényi úti pályán. Csapatunk 20:0-ra kikapott – de az ellenfél góljait Kocsis Sándor (5), Csordás (4), Tichy (3), Sándor (3), Hidegkuti (2), Puskás, Szimcsák, és Palotás lőtték.

 1957.  Először rajtolt klubunk az NB II-ben. A premier: Vadásztölténygyári SK – Veszprém 2:1. Első NB II-es gólunkat a később sportvezetőként is elismert, Dérfalvi Imre lőtte.

 1962.   Az 1961-62-es szezonban, története addigi legjobb eredményét produkálva, harmadik lett az NB II-ben a csapat. Közel volt az NB I… A bajnokság végén nevet is változtatott a klub: VT Vasas lett, amely a következő idényben az NB I/B-ben indult.

 1967.  Szeptember 20-án, a VT Vasas – Rot-Weiss Erfurt (2:3) mérkőzésen avattuk a Sóstói Stadiont. Az év vége óriási sikert hozott: az NB I/B második helyezettjeként feljutott a Vidi az NB I-be. Igen, a Vidi, mert a klub újra névváltozásról döntött.

 1968.  Január 22-én a közgyűlés Videoton SC-re változtatta a klub nevét. Bő hónappal később az NB I-es premieren kikaptunk a Bp. Vasastól 6:1-re. Első NB I-es gólunkat Csukovics László szerezte.

 1976.  Az első "Ezüstcsapat". Második lett a Vidi az NB I-ben, de nincs szurkoló, aki ne úgy emlékezne, Müncz játékvezető elvette az aranyat tőlünk az Üllői úton.

 1985.  A csodálatos UEFA-kupa menetelés betetőzéseként, a Bernabeu Stadionban a Videoton, Májer góljával, 1-0-ra legyőzte a Real Madridot. A sóstói első felvonással (0-3) a Real nyerte a kupát, de talán nincs is a magyar futballnak olyan kedves ezüstérme még egy, mint ez.

 1989.  Az 1988-89-es bajnokságban remek csapat, minden idők egyik legerősebb Vidije formálódott Kaszás Gábor keze alatt. Végül 4. lett „csak” a Vidi, de akár az előző, akár a következő bajnoki év pontszámítási szisztémája érvényes, bajnokcsapatot ünnepelhettünk volna a Sóstón.

 2006.  Az FC Fehérvár megnyerte a Magyar Kupát!

 2007.  Szűk másfél évvel a Magyar Kupa-győzelem után, gyakorlatilag csődbe ment a klub, elveszítette NB I-es licencét. Garancsi István megmentette a Vidit, tulajdonlásával konszolidálódott a közel egymilliárdos tartozás, a Vidi folytathatta 2008 tavaszán a bajnokságot.

 2008.  Az „újjáépítés” fontos állomása: Ligakupa-győzelem.

 2009.  A klub másodszor is megnyerte a Ligakupát. A Garancsi-féle új korszak talán legnagyobb sikere: ismét Videotonnak hívják a klubot! A csapat várakozáson felül szerepelt a Soproni Liga őszi idényében: listavezetőként várhatta a tavaszt!

 2010.  34 év után ismét ezüstérmes lett a csapatunk! Sokáig listavezetők voltunk, azonban az utolsó fordulókban a DVSC felzárkózott és egy végtelenül izgalmas hajrában végül alulmaradtunk. Az Európa Liga-selejtezőben a szlovén NK Maribor ellen nem sikerült kiharcolnunk a továbbjutást.

 2011.  BAJNOKCSAPAT! Fennállásunk eddigi legnagyobb sikerét értük el azzal, hogy óriási fölénnyel, nagyon magabiztosan nyertük meg a bajnokságot. 2006 után ismét Magyar Kupa-döntőt játszottunk, azonban a kupát végül a Kecskemétnek sikerült elhódítania.
Júniusban visszavágtunk a Kecskemétnek a Magyar Kupa-döntőjében elszenvedett vereségért, és idegenben hódítottuk el a Szuperkupát. Ez azt is jelenti, hogy csapatunk új edzője - Paulo Sousa - győzelemmel, és máris egy serleg megnyerésével mutatkozott be tétmérkőzésen a Vidi kispadján.

 2012.  Júliusban a Loki ellen ismét, 2011 után már másodszor, megnyertük a Szuperkupát, de az igazi sikersorozat még csak akkor kezdődött! A Slovan, a Gent és a Trabzonspor legyőzésével, fantasztikus teljesítménnyel jutottunk be az Európa Liga főtáblájára! A csoportkörben a portugál Sportinggal, a svájci Basellel és a belga Genkkel kerültünk össze. Két parádés hazai győzelmünkkel bizonyítottuk, hogy bárkivel felvesszük a versenyt Európában, a csoportban megszerzett 6 pontra és harmadik helyre pedig igazán büszkék lehetünk!

 2015.  Végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, klubrekordot jelentő 71 ponttal, története során másodszor is bajnok lett a Videoton FC, ezúttal Joan Carrillo vezetőedző irányításával. A Magyar Kupában a döntőig meneteltünk.

 2016.  A bajnoki cím megszerzését követően Bernard Casoni váltotta a kispadon Joan Carrillot. A BL második selejtezőköréből a walesi TNS-t legyőzve továbbjutottunk, de a következő körben a fehérorosz BATE Boriszov ellen kiestünk, így az EL-ben folytathattuk, ahol viszont a lengyel Lech Poznant nem sikerült legyőznünk. Csapatunk közben a bajnokságban is gyengélkedett, az 5. fordulót követően a 10. helyen álltunk, és menesztették Casonit, valamint a klubigazgató Burcsa Győzőt. Az új sportigazgató Kovács Zoltán lett, a vezetőedzői posztot ideiglenesen Pető Tamás vette át. A 12. fordulóban debütált vezetőedzőként csapatunk kispadján Horváth Ferenc, akinek vezetésével a szezon végén a 2. helyen végeztünk! 2016 májusától a játékosként BL-győztes, edzőként lengyel bajnok és kupagyőztes norvég Henning Berg irányítja a Videoton FC-t.

 2017.  A bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban dőlt el, amikor az első helyezett Budapest Honvéd fogadta a második Vidit. A hazaiak 1-0-s győzelmével zárult találkozó azt jelentette, hogy a Honvéd aranyérmesként, mi ezüstérmesként zártuk a szezont. 2017 júniusában távozott Henning Berg vezetőedző, helyét a Partizan Belgráddal bajnokságot és kupát nyerő szerb Marko Nikolics vette át. Csapatunk 2017 nyarán az Európa Ligában indul.

 2018.  A Videoton FC megszerezte története harmadik bajnoki címét! A bajnoki cím után négy nappal váratlan hirtelenséggel távozott közülünk a Videoton FC tiszteletbeli elnöke, egykori legendás edzője, Kovács Ferenc. 2018. július 1-től MOL Vidi FC néven hívják a klubot.

 2019.  A MOL Vidi FC 2018 nyarán a Dudelange-t, a Ludogoretset és a Malmöt kiejtve, majd az AEK Athén ellen szoros vereséget szenvedve bejutott az Európa Liga őszi csoportkörébe. A főtáblán a fehérorosz BATE, a görög PAOK és a világhírű, angol Chelsea várt ránk. Csapatunk a PAOK-ot oda-vissza legyőzve az utolsó játéknapig harcban volt a továbbjutásért, a Chelsea elleni szűk 1-0-s londoni vereség után a hazai pályán elért 2-2-es döntetlen azonban végül a kiesésünket jelentette. A bajnokságban a 2. helyen zártunk, a Magyar Kupát azonban történetünk során másodszor megnyertük, a fináléban a Honvéd ellen 2-1-es győzelmet aratva. A RangAdó gálán a már magyar állampolgársággal is rendelkező Nego Loic lett az Év Játékosa. 2019. július 1-től MOL Fehérvár FC néven szerepel tovább a klub.

 2020.  A 2019/2020-as szezon közben Marko Nikolicsot a második bajnokcsapatunk edzője, Joan Carrillo váltotta, februárban visszatért a csapathoz Nikolics Nemanja is. A csapat a bajnokságban második helyen végzett.

 2021. Bronz a bajnokságban, ezüst a MOL Magyar Kupában - a szezont a kispadon a korábbi válogatott támadó, Szabics Imre fejezte be, segítői Juhász Roland és Torghelle Sándor voltak.

 2022.  A Gyirmót elleni bajnokni megdönti a klubrekordot Nikolics Nemanja, aki már a legtöbb gólt szerezte Vidi-mezben (az élvonalban és összesen is), megelőzve legendás támadónkat, Szabó Józsefet. A nyár folyamán bejutottunk az Európa Konferencia Liga rájátszásába, ahol a német Bundesligában szereplő Kölnt idegenben ugyan legyőztük, de végül a német csapat jutott be a csoportkörbe.

Szerző: .

További hírek